Genel Bilgiler2021-05-05T15:31:03+03:00

Verileriniz arasında kaybolmayın. Kontrolü ele geçirin.

Genel Bilgiler

İzinli olmayan kayıtların da İYS’ye aktarılması gerekiyor mu?2020-09-14T14:10:58+03:00

İYS’ye yalnızca onaylı iletişim adreslerinin aktarılması gerekmektedir. İYS’de herhangi kaydı olmayan bir alıcı, aynı zamanda ret olarak değerlendirilmektedir.

İleti Yönetim Sistemi nedir?2020-09-04T14:27:21+03:00

Hizmet sağlayıcıların ticari elektronik ileti göndermeleri için, alıcılardan aldıkları izinleri saklayıp yönetebildikleri; alıcıların da verdikleri izinleri görüntüleyerek reddedebilecekleri veya şikayet haklarını kullanabilecekleri ulusal bir platformdur. Bu platform sayesinde kamu nezdinde ise ticari ileti şikayetlerinin ve şikayete konu olan izinlerin, ticari iletilerin ve hizmet sağlayıcıların görüntülenmesi sağlanmaktadır.

Ticari Elektronik İleti nedir?2020-09-04T14:28:29+03:00

Hizmet Sağlayıcılar’ın, mal ve hizmetlerini pazarlamak, işletmesini tanıtmak veya bilinirliğini arttırmak amacıyla, alıcıların elektronik iletişim adreslerine gönderilen her türlü ileti “ticari elektronik ileti” olarak adlandırılır. Bu iletilerin gönderilebilmesi için, alıcının onayı gerekmektedir. Bu onay, alıcı tarafından ilgili Hizmet Sağlayıcı’dan alınan veya dolaylı yoldan kullanılan bir hizmete ait fatura, borç, teslimat bilgisi gibi içeriklere ait iletilerde şart değildir.

Hizmet Sağlayıcı kime denir?2020-09-04T14:27:33+03:00

Telefon, çağrı merkezi, otomatik arama makineleri, ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj gibi araçlar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlar güdülerek gönderilen ses, veri ve görüntü içerikleri ileti gönderimi yapan gerçek veya tüzel kişilere Hizmet Sağlayıcı denir.

Alıcı kime denir?2020-09-14T16:46:11+03:00

Hizmet Sağlayıcılar’ın gönderdiği ticari elektronik iletilerin alıcısı olan tüm kişiler Alıcı olarak adlandırılır. Hizmet Sağlayıcı, göndereceği ticari elektronik iletinin alıcısından, gönderim öncesinde onay almak zorundadır. Bu onayın kapsamı, şartları ve çerçevesi yasalar kapsamında belirlenmiş ve düzenlenmiştir.

İYS API nedir?2020-09-04T14:28:02+03:00

API, yazılım dilinde kullanılan bir tabirdir. Farklı yazılımların birbirleriyle iletişime geçmesini ve veri alışverişinde bulunmasını sağlayan servislerdir. IYS API lisansı ile, İYS platformu üzerinde yapılabilen işlemler farklı uygulamalar ile birlikte senkronize çalıştırabilmektedir. Örnek olarak, bir Hizmet Sağlayıcı’nın web sitesi üzerinde yer alan başvuru formundan gelen bir kaydın ve bu kayda ait alınan izin durumunun saklandığı bir veritabanına, IYS API kullanarak bir İş Ortağı bağlanabilir. Anlık olarak tüm yeni alınan izinler ve/veya izin durumları İYS platformuna da kaydedilebilir.

İYS hakkında daha fazla bilgi alın.

Sorularınız veya aklınıza takılanlar için sizi arayalım.

Bize Ulaşın
Bize Ulaşın

Başvuru sürecine hakim misiniz?

İYS platformuna başvururken bunlara dikkat etmeyi unutmayın.

We equip marketing leaders

İYS’ye yalnızca Hizmet Sağlayıcılar başvurabilir. Hizmet Sağlayıcı olarak yapılacak başvuru, yalnızca MERSİS kaydına sahip ve bu kayıtta yer alan yetkili kişi(ler) tarafından yapılabilir.

Eğer MERSİS bilgileriniz güncel değilse, İYS başvurunuzu yapmadan önce MERSİS bilgilerinizi güncellemeniz gerekmektedir.

Hizmet Sağlayıcıların, izinli verilerini aktarması için son gün 31 Mayıs 2021 olarak belirlenmiştir. İzinli verileriniz 150.000 ve üzerindeyse, 31 Aralık 2020’de bu süre bitmiş olup, yasal olarak gönderim yapılamamaktadır. Bu tarihe kadar İYS platformuna yüklenmeyen izinler geçersiz sayılacaktır.

Hizmet Sağlayıcılar, TEMEL HİZMETLER kapsamında herhangi bir ücret ödemeden veri aktarımı yapabilirler. Ancak, izinli verilerini toplu olarak yalnızca 50’şer adet yükleyebilirler. Ayrıca 250.000 ve altı izinli verisi olan tüm Hizmet Sağlayıcılar, bir İŞ ORTAĞI ile çalışmak zorundadır.

Bu kısıtlamalara takılmadan, verinizi hızlıca İYS’ye aktarmak için DorukNet, İŞ ORTAĞINIZ olmaya hazır.

İzinli Verinizi Aktarmak için Hazır mısınız?

  Adınız *
  Soyadınız *
  E-posta Adresiniz *
  Telefon Numaranız *

  İzinli Veri Sayısı *

  Şirket / Marka Adı *